Na hřišti se v neděli 30. května odehrál zápas, který měl pro T.J. STAR Tupadly hořkosladkou příchuť. Proti týmu TJ Jiskra Zruč nad Sázavou jsme utrpěli porážku 0:3, ale průběh zápasu byl spíše otázkou promarněných příležitostí než dominancí soupeře.
Aktivní úvod bez odměny
STAR vstoupil do utkání s vervou a živostí. Prvních dvacet minut jsme diktovali tempo hry a hned čtyřikrát jsme se dostali sami před brankáře soupeře. Ale chladnokrevnost, která je v těchto situacích nezbytná, nám chyběla. Nedokázali jsme proměnit ani jednu z těchto šancí.
Rozhodující momenty první půlky
Osudným se stal moment, když soupeř poprvé pronikl k naší šestnáctce. Kontroverzní standardní situace, které dodnes málokdo rozumí, přinesla Jiskře první gól. O pár minut později následoval další úder – faul dorostence ve vápně a penalta, která znamenala dvougólové vedení pro hosty.
Druhý poločas: Snaha bez úspěchu
Po přestávce jsme opět inkasovali. Pomalu jsme reagovali na standardní situaci a hráč soupeře uspěl střelou z blízkosti pokutového území. Hra se tak odvíjela ve znamení naší snahy vstřelit alespoň čestný gól, což otevíralo prostor pro nebezpečné protiútoky soupeře.
Analyzujeme chyby
Zápas ukázal na několik oblastí, ve kterých se musíme zlepšit. Především výstavba hry a předfinální fáze byly našimi slabinami. Místo přízemních přihrávek jsme často volili vysoké balóny, které končily buď u soupeře, nebo našim hráčům na patách. První dotyk nás pak často zradil, a ztráta míče byla na denním pořádku.
Jak dál?
Trenér nezakrýval frustraci: „Chybí mi u hráčů větší přímočarost a chuť vyhrát.“ K tomu se přidávají také rostoucí obavy ze zranění hráčů, kteří potřebují pauzu k zotavení. Zápas s TJ Jiskra Zruč nad Sázavou je pro nás lekcí, ze které se musíme poučit.
Porážka bolí, ale pro náš tým by měla být motivací do dalších klání. Víme, na čem pracovat, a s odhodláním jdeme do dalších tréninků s cílem příště inkasovat méně a skórovat více. Naši fanoušci a hráči zaslouží lepší výsledky a my budeme dělat vše pro to, abychom je přinesli.